INFORMÁCIE O VÍŤAZOCH 2019

RAJO a.s.

V máji roku 1996 je valným zhromaždením spoločnosti schválený nový názov spoločnosti RAJO, a. s. Meno bolo zvolené podľa úspešného produktu z portfólia spoločnosti MILEX - nízkotučného jogurtu s názvom RAJO. Názov tohto produktu vznikol ako skratka pre RAcionálny JOgurt. Jogurt Rajo bol vo výrobnom programe Milexu od roku 1991, a v tom čase to bol veľmi známy a obľúbený produkt, preto bol názov zvolený aj ako nový názov spoločnosti. Logo spoločnosti dostáva typický tvar, ktorý je dodnes charakteristickou črtou všetkých dizajnov značkových produktov Rajo. Slogan sa mení na: "Chuť do života. "Prvý a zatiaľ jediný komplexný produktový rad mliečnych proteínových produktov. Už rok po uvedení dosiahol Active Protein podľa agentúry Gfk takmer 10 % penetráciu domácností, a to v roku 2017. V roku 2003 sa spoločnosť Meggle AG stáva stopercentným vlastníkom akcií Rajo, a. s. Bavorský producent mliečnych výrobkov začlenil Rajo, a. s. do holdingu MEGGLE Eastern Europe GmbH. V roku 1993 Rajo prvýkrát uvádza samostatnú komunikáciu značky a prvý slogan: Potešenie z Raja. Jogurty v produkcii spoločnosti Milex Schärdinger Slovakia sú uvádzané na trh pod značkou Rajo.

McCarter a.s.

McCarter je slovenská výrobno-obchodná spoločnosť založená v roku 1997. Sme výrobcom renomovaných slovenských značiek Body&Future, Rio Fresh, Rio Fusion, Zeus a V12, ktoré úspešne exportujeme do Česka, Maďarska a Slovinska. Sme dovozcom a distribútorom značiek chorvátskej minerálnej vody Jana, chorvátskych cukroviniek Kraš, nemeckých čajov Teekanne a amerických nápojov AriZona. Viac ako 50% produkcie spoločnosti je určených na export. Sme držiteľom osvedčenia o spôsobilosti vykonávať výskum a vývoj vydané Ministerstvom školstva vedy a výskumu. Sme zapojení do medzinárodného konzorcia na rozvoj bioaktívnych a senzoricky aktívnych látok. Realizujeme experimentálny výskum pre americkú skupinu JBT (výskum sa týka využitia inertných plynov v procese studeného aseptického plnenia a hľadáme nové ekologické metódy sterilizácie obalov v studenej aseptickej technológií).

PENAM SLOVAKIA,a.s.

PENAM SLOVAKIA, a.s. so sídlom v Nitre, patrí k popredným pekárskym a mlynárskym výrobcom na Slovensku. Spoločnosť PENAM SLOVAKIA, a.s. začala písať svoju históriu v roku 2006. Od tej doby prebehlo nespočetne veľa zmien. Rozšírila sa výroba o prevádzky v Bratislave a v Žiline. Dvakrát prebehla zásadná zmena vizuálneho štýlu a štruktúry portfólia a obalov. A nejde nespomenúť ani vznik špeciálnych rád výrobkov Penam, ktoré sa stali medzi spotrebiteľmi veľmi obľúbené a vyhľadávané. Pri svojej práci kladieme dôraz na celý výrobný reťazec, ktorý výrobu pečiva neodmysliteľne sprevádza. Vďaka tomu môžeme garantovať vysoký stupeň kvality vyrábaného pečiva. Neustále inovácie a sledovanie trendov u nás i v zahraničí nás motivuje k tomu, aby sme vám prinášali pečivo, ktoré sa stane neodmysliteľnou súčasťou vášho života. Spoločnosť PENAM SLOVAKIA, a.s. je významným zamestnávateľom v mnohých regiónoch Slovenskej republiky. Vďaka našim zamestnancom si všetci každý deň užívajú čerstvé a chutné pečivo. Je pre nás nesmierne dôležité, aby naši zamestnanci boli spokojní. To je základom pre tie najlepšie pekárske výrobky.

Nestlé Slovensko,s.r.o.

V roku 1935 bola v Prahe založená samostatná spoločnosť Nestlé, a. s., na výrobu a predaj potravín so sídlom v Sokolskej ulici. V nasledujúcom roku sa začala prevádzka prvého závodu v Moravskom Krumlove. Nestlé sa tak stalo prvým výrobcom sušeného mlieka a detskej výživy v ČSR. Po niekoľkých rokoch bol v Hlinsku vybudovaný a uvedený do prevádzky moderný a väčší závod na výrobu mliečnej dojčenskej výživy a ďalších mliečnych výrobkov. Nestlé tu pre svojich zamestnancov dokonca vybudovalo novú železničnú stanicu, ktorá je v prevádzke dodnes. Priama kontinuita podnikania Nestlé v Československu bola prerušená znárodnením priemyslu v roku 1948. S výrobkami Nestlé sa v ďalších desaťročiach mohli tuzemskí spotrebitelia stretnúť len vo veľmi obmedzenom rozsahu. Najstaršia doložená zmienka súvisiaca s obchodnými aktivitami spoločnosti Nestlé na našom území je z roku 1890. Presne 16. júna tohto roku o 11.30 bola s platnosťou pre naše krajiny zaregistrovaná ako grafická ochranná známka etiketa pre Nestle's Kindermehl. Od začiatku roku 1999 začali byť všetky aktivity Nestlé v ČR a SR koordinované jedným vedením. Od tohto roku tiež sídli riaditeľstvo Nestlé v areáli v Prahe - Modřanech. Ku dňu 1. 10. 2001 sa spojili spoločnosti Nestlé Food a Nestlé Čokoládovny na českom trhu do spoločnosti Nestlé Česko, s.r.o. K rovnakému dátumu bola slovenská spoločnosť premenovaná na Nestlé Slovensko s.r.o.

Začínajúci potravinár

Pani Lucia Harmóciová sa venuje poľnohospodárskej činnosti už od roku 2015, pričom v roku 2018 sa spoločnosť ZAMIO s.r.o. začala venovať predovšetkým výrobe lisovaných štiav z Arónie. V roku 2015 som sa stala konateľkou spoločnosti, ktorá sa zaoberala poľnohospodárskou činnosťou. V rámci tejto činnosti bola časť pestovateľských plôch začlenená do ekologického poľnohospodárstva, kde sme pestovali aróniu, bazu čiernu a čierne ríbezle. V roku 2018 spoločnosť ZAMIO s.r.o. začala s výrobou hlavne 100% BIO štiav lisovaných za studena z ARÓNIE, ale i sušených plodov, džemov, čajov, sirupov a smoothie práškov. Taktiež do nášho sortimentu za necelé 2 roky pribudli aj iné 100% šťavy z ovocia a zeleniny so zdravotným benefitom: RAKYTNÍK, ČUČORIEDKA, MALINA, BRUSNICA, MORUŠA, ČERNICA, CVIKLA a iné. Taktiež z týchto surovín vyrábame špeciálne kombinácie, ktoré sú jedinečné na slovenskom trhu.

Osobnosť potravinárstva

Po rozpade Stredoslovenského mäsového priemyslu, kde Ján Kolesár pôsobil ako vedúci zásobovania, založil v roku 1991 spoločnosť Mäspoma spol s .r.o.. Z firmy so štyrmi zamestnancami sa mu podarilo vybudovať spoločnosť s viac ako 200 zamestnancami, s tržbami, ktoré v roku 2018 presahovali hodnotu 25 miliónov eur. Mäspoma sa stala synonymom pre významného výrobcu korenín, koreniacich zmesí, ochucovadiel, prírodných a umelých obalových materiálov a pomocného materiálu pre mäsospracujúci priemysel. Ing. Ján Kolesár je dušou firmy, ktorý výrobe, spracovaniu a predaju dáva energiu od jej vzniku. Je príkladným manažérom a lídrom, s vysoko cenenými vlastnosťami. Riadi spoločnosť, ktorá je jediným slovenským výrobcom korenín, ktorá kompletne spracováva koreniny až po finálny produkt. Na slovenskom trhu dosahuje približne 40 percentný podiel.